Rex Nordic

Sök

KONTAKTINFORMATION

REX NORDIC AB
Företagsnummer: 559166-4718
c/o True Value Redovisning AB, Platensgatan 20, 591 35 Motala, SVERIGE

KUNDTJÄNST

Vi hjälper dig på vardagar mellan 8:00-17:00

›› FAQ

Rex Nordics FAQ-sida är utformad för att svara på dina vanligaste frågor om våra produkter och tjänster eller hjälpa till med returer och reklamationer.

Träffa Vårt Enastående Team

Kundservice och Teknisk support

Julian Vrieselaar
Kundtjänst och teknisk support

+46 72 200 2222
info@rexnordic.com

+46 72 200 2222info@rexnordic.com
Ida Häggblom
Head of Customer Service

+358 50 911 0621
info@rexnordic.com

+358 50 911 0621info@rexnordic.com
Kristian Liljestrand
Service support

+46 72 555 2909
service@rexnordic.com

+46 72 555 2909service@rexnordic.com

Sales Sweden

Jon Lindahl
Företagsförsäljning, Sverige

+46 76 834 15 44

Produktion

Niko Piirainen
Production Worker

+358 45 359 3566

+358 45 359 3566niko.piirainen@rexnordic.com
Kenneth Less
Production worker
Marko Nurmi
Production worker

Lager & Logistik

Tommi Nieminen
Logistics Director

+358 50 430 1289

+358 50 430 1289tommi.nieminen@rexnordic.com
Arttu Kallio
Warehouse manager, Finland

+358 40 158 9004

+358 40 158 9004arttu.kallio@rexnordic.com
Robert Søpstad
Warehouse manager, Norway

+47 4583 6635

+47 4583 6635robert.sopstad@rexnordic.com
Matthias Wittiger
Warehouse manager, Germany

+49 172 5292197

+49 172 5292197matthias.wittiger@rexnordic.com

Produkter & Inköp

Roope Virtanen
Product manager & Sourcing Manager

+358 40 846 4884

+358 40 846 4884roope.virtanen@rexnordic.com
Lauri Toivanen
Product manager

Ekonomi

Ville Metsälampi
Finance Director

+358 40 578 0368

+358 44 995 6216ville.metsalampi@rexnordic.com
Riitta Koivisto
Accountant

+358 40 716 0341

+358 40 716 0341riitta.koivisto@rexnordic.com

Marketing

Tuire Aho
Marketing Manager

+358 400 804 477

+358 400 804 477tuire.aho@rexnordic.com
Oskari Kantonen
Sales and Marketing Director
+358 50 329 7815
+358 50 329 7815oskari.kantonen@rexnordic.com

Företagsledning

Oskari Kantonen
Sales and Marketing Director
+358 50 329 7815
+358 50 329 7815oskari.kantonen@rexnordic.com
Anssi Oravisjärvi
Human Resources Director

+358 40 707 3638

+358 40 707 3638anssi.oravisjarvi@rexnordic.com
Hans Blomstedt
Procurement and Aftersales Director

+358 44 995 6216

+358 44 995 6216hans.blomstedt@rexnordic.com
Ida Häggblom
Customer Experience Director

+358509110621

+358 40 180 11 11info@rexnordic.com
Ville Metsälampi
Finance Director

+358 40 578 0368

+358 44 995 6216ville.metsalampi@rexnordic.com
Markus Ström
Chairman of the board

+358 44 320 0301

+358 44 320 0301markus.strom@rexnordic.comLinkedIn

REX NORDIC AB

c/o True Value Redovisning AB
Platensgatan 20
591 35 Motala
SVERIGE

Företagsnummer: 559166-4718

Rex Nordic Group

Company Number: 26469421
VAT Number: FI26469421

Centrallager:

Mustanlähteentie 24 A
07230 Askola, FINLAND

Vårt lager är öppet på vardagar 7:00-15:00