Rex Nordic

KONTAKTINFORMATION

REX NORDIC AB
Företagsnummer: 559166-4718
c/o True Value Redovisning AB, Platensgatan 20, 591 35 Motala, SVERIGE

KUNDTJÄNST

Vi hjälper dig på vardagar mellan 8:00-17:00

›› FAQ

Rex Nordics FAQ-sida är utformad för att svara på dina vanligaste frågor om våra produkter och tjänster eller hjälpa till med returer och reklamationer.

Träffa Vårt Enastående Team

Kundservice och Teknisk support

Kristine Grönqvist
Försäljning & Kundtjänst, SE / FI

+358 40 180 1111
info@rexnordic.com

+358 40 180 11 11info@rexnordic.com
Ida Häggblom
Försäljning & Kundtjänst, SE / FI

+358 40 180 11 11
info@rexnordic.com

+47 4000 66 16info@rexnordic.com
Kristian Liljestrand
Service support

+358 400 470 915
service@rexnordic.com

+358 400 470 915service@rexnordic.com
Niko Keränen
Service support

+358 400 470 915
service@rexnordic.com

+358 400 470 915service@rexnordic.com

Sales Sweden

Jon Lindahl
Företagsförsäljning, Sverige

+46 76 834 15 44

Produktion

Niko Piirainen
Production Worker

+358 40 664 1095

+358 40 664 1095niko.piirainen@rexnordic.com
Kenneth Less
Production worker
Marko Nurmi
Production worker

Lager & Logistik

Tommi Nieminen
Warehouse and Logistics Manager

+358 50 430 1289

+358 50 430 1289tommi.nieminen@rexnordic.com
Anssi Oravisjärvi
Chief Operating Officer

+358 40 707 3638

+358 40 707 3638anssi.oravisjarvi@rexnordic.com
Arttu Kallio
Warehouse manager, Finland

+358 40 158 9004

+358 40 158 9004arttu.kallio@rexnordic.com
Ib Olsson
Warehouse, Norway

+47 4583 6635

+47 4583 6635ib.olsson@rexnordic.com
Matthias Wittiger
Warehouse manager, Germany

+49 172 5292197

+49 172 5292197matthias.wittiger@rexnordic.com

Produkter & Inköp

Roope Virtanen
Product manager & Sourcing Manager

+358 40 846 4884

+358 40 846 4884roope.virtanen@rexnordic.com
Anssi Oravisjärvi
Chief Operating Officer

+358 40 707 3638

+358 40 707 3638anssi.oravisjarvi@rexnordic.com
Lauri Toivanen
Product manager

Ekonomi

Ville Metsälampi
Financial manager

+358 40 578 0368

+358 44 995 6216ville.metsalampi@rexnordic.com
Riitta Koivisto
Accountant

+358 40 716 0341

+358 40 716 0341riitta.koivisto@rexnordic.com

Marketing

Tuire Aho
Marketing Manager

+358 400 804 477

+358 400 804 477tuire.aho@rexnordic.com

Företagsledning

Trond Olsson
Group Sales Manager

+47 466 14 465

+47 466 14 465trond.olsson@rexnordic.com
Anssi Oravisjärvi
Chief Operating Officer

+358 40 707 3638

+358 40 707 3638anssi.oravisjarvi@rexnordic.com
Hans Blomstedt
Director, after sales & technical support

+358 44 995 6216

+358 44 995 6216hans.blomstedt@rexnordic.com
Ida Häggblom
Head of Customer Service

+358509110621

+358 40 180 11 11info@rexnordic.com
Ville Metsälampi
Financial manager

+358 40 578 0368

+358 44 995 6216ville.metsalampi@rexnordic.com
Markus Ström
Chairman of the board

+358 44 320 0301

+358 44 320 0301markus.strom@rexnordic.comLinkedIn

REX NORDIC AB

c/o True Value Redovisning AB
Platensgatan 20
591 35 Motala
SVERIGE

Företagsnummer: 559166-4718

Rex Nordic Group

Company Number: 26469421
VAT Number: FI26469421

Centrallager:

Mustanlähteentie 24 A
07230 Askola, FINLAND

Vårt lager är öppet på vardagar 7:00-15:00